15 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Sveçla zbulon emrin e policit që u plagos gjatë shkëmbimit të zjarrit me hajdutët në Zllakuqan

Lidhur me rastin në Zllakuqan ku një polic pas konfrontimit me hajnat në shtëpinë e priftit mbeti i plagosur, ka reaguar Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Në një postim të bërë në Facebook, ai ka falënderuar zyrtarët policorë që i janë përgjigjur shpejt rastit menjëherë pas marrjes së informatës.

Poashtu ai ka bërë të ditur se polici i plagosur pas trajtimit në QKUK është liruar për në shtëpi, derisa ka kërkuar që ky shpejt të zbardhet sa më shpejt dhe kriminelët të sillen para drejtësisë.

Reagimi i plotë:

Gjatë reagimit në një tentim vjedhje në Kishën e Zllakuqanit në mëngjesin e sotëm, gjatë shkëmbimit të zjarrit me personat e dyshimtë është plagosur pjesëtari i Policisë së Kosovës Januz Veselaj.

Përgëzoj zyrtarët policor për përgjigjen e shpejtë në rast pas marrjes së informatës dhe zyrtarin Januz Veselaj për reagimin profesional përkundër rrezikimit të jetës së tij.

Nga Drejtori i Policisë jam njoftuar se zyrtari Veselaj pas tretmanit të nevojshëm në QKUK është liruar për në shtëpi. I uroj shërim dhe kthim të shpejtë në detyrë.

Kërkoj nga njësitet përkatëse zbardhjen sa më të shpejtë të këtij rasti dhe sjelljen e kriminelëve para drejtësisë.

Kushdo që në çfarëdo forme tenton të cënojë jetën apo pronën e qytetarëve tanë dhe shtetit tonë do të ballafaqohet me forcën e ligjit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...