12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Syka uron “8 Marsin”: Vajzat e vogla duhet të rriten me ëndërra të mëdha!

Drejtoresha e DKRS-së në Pejë, Xhenet Syka e ka nisur ditën e sotme me një urim dhe ftesë për festën e “8 Marsit” me anë të një postimi në “Facebook”.

Ajo mes tjerash shkruan se duhet guxim për të vazhduar “luftën” kundër diskriminimit gjinor. Ndërkohë ka ftuar qytetarët që të vijnë të fotografohen në afërsi të obeliskut “Unë jam lulja më e bukur në botë”, shkruan Njëshi.

Postimi i plotë, pa ndërhyrje:

Gratë dhe burrat duhet ti edukojnë vajzat me tolerancë dhe forcë💪për ta edukuar vetën me faljen dhe jo me urrejtjen…..
Vajzat e vogla duhet të rriten me ëndërra të mëdha.

Sot,në 8️ Mars por edhe 365 ditë të tjera JU kurajojmë të fotografoheni tek obelisku “Unë jam lulja më e bukur në botë” për të reflektuar guximin për të vazhduar kundër diskriminimit gjinor…

Pasqyruar nga Drejtoria për Kulturë, Rini Dhe Sport – Komuna Pejë
Komuna Pejë
Gazmend Muhaxheri

Urime për 8 Marsin-Ditën Ndërkombëtare të Gruas

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...