4.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Szunyog për takimet e Ursula von der Leyen me Osmanin e Kurtin: Në pritje të diskutimeve të frytshme

Shefi i zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, e ka mirëpritur presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

Szunyog theksoi se ajo do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, teksa shtoi se pret diskutime të frytshme.

“E mirëprita presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, e cila mbërriti sot në Kosovë, në kuadër të vizitës së saj katërditure në Maqedoninë e Veriut, Kosovë, Malin e Zi, Serbi dhe në Bosnje e Hercegovinë”.

“Ajo do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurtin. Në pritje të diskutimeve të frytshme!”, shkroi Szunyog/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...