7 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

“Ta Ndihmojmë Denisin”: Në qendër të Pejës është organizuar aksion për mbledhjen e parave për Denis Gashin, pasi nevojitet të dërgohet për shërim jashtë vendit

Në qendër të qytetit të Pejës, është vendosur shtandi, ku po mblidhen para për shërimin e Denis Gashit, i cili pësoi aksident javë më parë.

Gjandja e tij  shëndetësore, sipas familjarëve është përkeqësuar shumë dhe duhet të dërgohet për shërim jashtë vendit, që është një intervenim mjaft i kushtueshëm.

Për këtë, familjarët dhe miqtë e Denisit, kanë kërkuar nga të gjithë njerëzit me vullnet të mirë, që të kontribuojnë financiarisht, për shërimin e tij.

Me këtë rast, grupi i tifozëve “Olde Eagles”, kanë vendosur një shtand në shesh, ku do të qëndrojnë deri në orën 18:00, me shpresën se do të mblidhen sa më shumë para për denisin. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...