15.6 C
Pec
E hënë, 27 Maj, 2024

Tabela në Superligë pas javës së 32-të, vazhdon gara e fortë për titull dhe pozitën e shtatë

Sot u zhvillua të gjitha ndeshjet e javës së 32-të në Superligën e Kosovës.

Tri skuadrat që janë në garë për titullin e kampionit, Ballkani, Llapi dhe Drita, regjistruan fitore.

Pikë të plota arkëtoi edhe Prishtina, derisa Malisheva dhe Gjilani ndanë pikët.

Gara për të siguruar mbijetesën, duke i ikur barazhit, vazhdon të jetë mes Gjilanit dhe Feronikelit ’74.

Sot edhe matematikisht u konfirmua rënia e Fushë Kosovës nga elita e futbollit kosovar.

Rezultatet e javës së 32-të:

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...