19.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Tahiri kërkon anulimin e vendimit për barnatoret: Të moshuarit detyrohen të shkojnë nga Dardania në Rrugën B

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka dalë sërish kundër vendimit që barnatoret të dielën në Prishtinë të kufizohen.

Sipas Besnik Tahirit ky vendim duhet të revokohet – pasi po shkakton iu shkakton probleme qytetarëve

Ai ka thënë se qytetarët, e sidomos të moshuarit kanë probleme të shkojnë për barna nga një lagje në një tjetër.

Po ashtu, ai ka thënë se barnatoret e vogla nuk janë mirë të furnizuara, rrjedhimisht qytetarët po kanë mungesa.

“Çfarë logjike ka një vendim i tillë, i cili detyron një të moshuar të lëviz prej Dardanisë deri te rruga B, për t’u pajisur me medikamente. Shtoja këtu edhe faktin se shumica e barnatoreve të vogla nuk janë të furnizuara sa duhet dhe radhët e gjata të cilat duhet të pritet.  Ky vendim është skandaloz dhe duhet të revokohet”, ka thënë Tahiri në Facebook. /

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...