15.8 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Tahiri: Kudo që kjo qeveri dhe ky kryeministër ka prekë, aty ka qenë dështimi

Shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, sot në kuvend tha se kudo që ka prekur qeveria, aty ka qenë dështimi.

Ai tutje u shpreh se kudo që kjo qeveri dhe siç tha ai, ky kryeministër ka prekur, kanë krijuar krizë.

“Kudo, në cilin sektor që kjo qeveri dhe ky kryeministër ka prekë, aty ka qenë dështimi. Vetëm mendoni pak, prekne kokën, prej temave më të thjeshta që lidhen me ligjet bazike, si ato të pagave, të pagës minimale, të ekonomisë, infrastrukturës, zhvillimit, raportet me partnerët ndërkombëtarë, kudo që kanë prekë, kanë krijuar krizë”, u shpreh ai./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...