5.5 C
Pec
E diel, 21 Prill, 2024

Tahiri për mbledhjen e përbashkët: Fjalët e mira u lanë anash, kritikat dhe idetë u shfaqën hapur

Sot në Tiranë në prag të shënimit të 110 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë është mbajtur një mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Kosovës dhe Shqipërisë.

Lidhur me këtë mbledhje, ish-kryenegociatorja kosovare për dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, tha se fjalët e mira u lanë anash ndërsa, kritika kishte.

“Kuvendi i perbashket sot tejkaloi ‘idilen kombetare’ ndersa forcoi ‘idolatrine kombetare’ – fjalet e mira u lane anash, kritika dhe ide u shfaqen hapur!”, ka shkruar Tahiri.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...