16.1 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Tahiri: Për shkak diplomacisë së dështuar të Kosovës po na kushtëzojnë KiE-n me Asociacion

Shefi i deputetëve të AAK-së, Besnik Tahiri, i cili ka qenë edhe pjesë e delegacionit të Kosovës sa i përket procesit të anëtarësimit të Kosovës në KiE dhe hapit të madh të votimit në Asamblenë Parlamentare, ka thënë se s’është dashur që të bëhet puna që Kosova të kushtëzohet për Këshill të Evropës me Asociacion.

Tahiri ka thënë se Asociacioni është dashur të ruhej në këmbim të njohjes recioproke dhe anëtarësimit në NATO, megjithatë thotë se një gjë të tillë s’ka arritur që të bëjë Kosova falë diplomacisë së dështuar të Kosovës.

Tahiri ka thënë se nesër s’do të ketë ftesë për Kosovën që të jetë në agjendë të Komitetit të Ministrave për anëtarësim/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...