4.2 C
Pec
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Tahiri: ShBA të ndërtojë një bazë ushtarake në veri

Ish-kryenegociatorja e Kosovës Edita Tahiri, ka propozuar që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të ndërtojnë një bazë ushtarake në veri.

“Vetëm në këtë mënyrë ndalet lufta gjeopolitke e Serbisë dhe Rusisë ndaj Kosovës dhe Ballkanit”, tha ajo.

Tahiri theksoi se përcaktimi perëndimor i Kosovës u pagua me jetë njerëzish.

Këto deklarime të ish-kryenegociatores vijnë pas më shumë se një jave, prej ndodhi sulmi terrorist mbi policinë e Kosovës.

Si pasojë, u vra rreshteri Afrim Bunjaku.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...