13.8 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Takim i rëndësishëm për Kosovën dhe Serbinë, Escobar, pjesë e bisedimeve në Ohër

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, do të marrë pjesë në cilësinë e vëzhguesit në rundin e ri të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, që do të mbahet më 18 mars në Ohër të Maqedonisë së Veriut.

Kështu konfirmoi për Radion Evropa e Lirë Ambasada e ShBA-së në Shkup.

“Shtetet e Bashkuara mbështesin plotësisht dialogun e lehtësuar nga BE-ja. Escobar do të udhëtojë për në Ohër të Maqedonisë së Veriut për të mbështetur këtë proces”,thuhet në përgjigjen e ShBA-së në Shkup/Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...