15.7 C
Pec
E hënë, 25 Shtator, 2023

Takimet në Bruksel, Borrell e Lajçak e fillojnë me Vuçiqin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka filluar takimin në Bruksel me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell, si dhe me emisarin Miroslav Lajçak, raporton mediumi serb “N1”.

Takimi mes tyre filloi nga ora 09:00, ndërsa pas tij pritet që ndërmjetësit europianë të takohen edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Në orën 11 është planifikuar një takim i përbashkët në kuadër të dialogut.

Ndërkaq, Borrell do të mbajë konferencë për media pas takimeve.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...