7.9 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Takimi trepalësh në Ohër, nisi takimi Borrell-Kurti-Vuçiq

Ka filluar të mbahet takimi trepalësh ndërmjet kryeministrit Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësimin e shefit të Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe të dërguarit të BE-së, Miroslav Jajçak.

Para takimit trepalësh, Borrell kishte takime të ndara me Kurtin dhe Vuçiqin.

Ndryshe, zëdhënësi i BE-së, Peter Stano në një deklaratë për media theksoi se në fund të takimit, përfaqësuesi i Lartë, Borrell do të dalë me një deklaratë për media.

Ai tha se kjo deklaratë, pritet të bëhet në orët e mbrëmjes. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...