17.9 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Tanja Fajon vjen sot në Kosovë, pritet nga Gërvalla

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Jashtme e Sllovenisë, Tanja Fajon, do të vijë sot në Kosovë.

Kështu është bërë e ditur në një komunikatë për media të lëshuar nga MPJD, ku thuhet se Fajon do të pritet nga ministrja Gërvalla në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë, në orën 20:00.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar gazetarë,

Përfaqësues të medieve,

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Donika Gërvalla Schwarz, mirëpret sot në Kosovë, zëvendëskryeministren dhe ministren e Jashtme të Sllovenisë, znj.Tanja Fajon.

Datë:  15 janar 2023

Vendi: Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari”, Prishtinë

Ora: 20:00

VETËM PAMJE /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...