24.2 C
Pec
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Tashmë është zyrtare, Van Dijk mbetet jashtë ‘Euro 2020’

Virgil van Dijk do të humbasë Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Tashmë është zyrtarizuar edhe nga trajneri i Holandës, Frank de Boer.

Van Dijk mungon që nga tetori i vitit 2020 kur dëmtoi rëndë ligamentet e gjurit dhe dëshiron të fokusohet gjatë verës në rikuperim për të qenë 100% gati për sezonin 2021/22.

“Më vjen vërtetë keq për të, sepse ai është kapiteni ynë”, u shpreh De Boer.

 

 

“Ne e kemi respektuar vendimin e tij”.

“Shpresojmë se ai do të jetë me ne në Kupën e Botës në Katar”.

“Unë fola me Virgilin dhe ai me tregoi situatën, është realist”./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...