12.4 C
Pec
E martë, 16 Prill, 2024

Tashmë në Messenger mund të replikoni mesazhet individuale

Është një funksioni i disponueshëm prej kohësh në WhatsApp dhe natyrisht çështje kohe përpara se të vinte në Messenger.

Facebook përditësoi aplikacionin Messenger me një funksion të ri ku përdoruesit mund të citojnë ose tu përgjigjen mesazheve specifike në një bisedë.

Funksioni vjen si zgjerim i emoji reaguese që mund të linit tek një mesazh i dërguar. Tashmë mjafton të mbani të shtypur mbi një mesazh dhe krahas emoji do të shfaqet edhe butoni “reply”.

Krahas përgjigjes suaj gjendet edhe mesazh i cituar për ta bërë më të lehtë të gjurmohen pjesë të ndryshme të bisedës.

Është një funksioni i disponueshëm prej kohësh në WhatsApp dhe natyrisht çështje kohe përpara se të vinte në Messenger.

Gjithashtu është pjesë e ambicies së Facebook për të krijuar një platformë unifikuese mes Messenger, WhatsApp dhe Instagram duke përafruar secilin prej rrjeteve sociale me njëri tjetrin në funksionalitet.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...