13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Të shtëna me revole në Vitomiricë të Pejës, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës për rajonin e Pejës ka njoftuar se më gjashtë ditë më parë kishte pranuar raportimet për të shtëna me armë në Vitomiricë.

Njësiti i hetimeve ka gjetur dy gëzhoja në vendin e ngjarjes dhe më pas personi i dyshuar është arrestuar.

“Në veturën e tij janë gjetur dhe sekuestruar, një revole e tipit M57 i kalibrit 7.62 milimetra dhe dy gëshoja të kalibrit 7.62×25 mm”, thuhet në njoftim.

I dyshuari pas intervistimit nga hetuesit, me vendim tё Prokurorit tё shtetit rasti shkon nё procedurё te rregullt./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...