9.7 C
Pec
E martë, 21 Mars, 2023

Të vetmet tualete publike në Pejë, në stacionin e autobusëve janë hapur sërish pas disa javësh renovim

Udhëtarët në stacionin e autobusëve në Pejë, për disa javë nuk kanë pasur qasje në tualtetet e stacionit, pasi ato ishin në renovim.

Por, disa javë më vonë, ato janë rregulluar dhe janë të hapura për nevojtarët.

Këto tualete, janë njëherit të vetmet tualete publike në Pejë, megjithëse edhe këto janë me pagesë.

Tash e sa kohë, është bërë thirrje, që të rregullohet çështja e tualeteve publike, në mënyrë që të ketë më shumë për qytetarët dhe turistët.

Problem i njëjtë me mungesë tualetesh publike, ka në pothuajse, të gjitha komunat e Kosovës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...