9.1 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Teknologjia dështoj në takimin Schalke – Manchester City

Ndonës nuk pati vërejtje në ndarjen e dretësisë në ballafaqimin e 1/8 së finalës së Champions League, ku u takuan Schalke – Manchester City, që u përmbyll me fitoren e skuadrës mysafire me rezultat 3 – 2, gjyqtari kryesorë i takimit spanjolli Karlos del Sero, as një herë nuk ka vërtetuar vendimet e veta me teknologjin VAR, pasi që monitori në të cilin gjyqtari spanjoll është dashtë të shikoj rastet e kontestuara nuk ka punuar, dhe para ndeshjes ka marrë vendim që të mos bazohet ne teknologji.

Gjatë ditë së sotme pritet të merret vendim nga UEFA, rreth këti problemi i cili ka mund të ndikoj edhe ne epilogun përfundimtar të ndeshjes.

Fillimi i takimi ishte i furishëm pasi ekipi anglez kaloj në epërsi që në minutën e 18 me golin e Sergio Agueros. Vendasit në pjesën e parë rrikthyen rezultatin pas dy shënimeve nga penaltia të Nabil Bentaleb, në minutën e 38 respektivisht të 45.

Në pejsën e dytë Manchester City, rrikthej epërsinë me golat e Leroy Sane, në minutën e 85 dhe të Raheem Sterling, në minutën e 90 dhe kështu ekipi anglez, sikur që edhe ishte pritur, shënoj fitore si mysafir, duke lehtësuar punën e mbetur ne takimin e kthimit .

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...