21.6 C
Pec
E hënë, 5 Qershor, 2023

Temperatura në Velipojë shkon në 20 gradë, qytetarët ua mësyjnë plazheve

Për shkak të temperaturave të pazakonta në këto ditë janari, disa qytetarë të Shkodrës ua kanë mësyrë plazheve.

Ditë e pazakontë me temperatura të larta (15 janar) në bregdetin e Adriatikut, ndërsa qindra qytetarë i janë drejtuar plazheve.

Në mesditë, në plazhin e Velipojës temperatura arriti në rreth 20 gradë.

Dy javët e para të janarit janë shoqëruar nga moti me diell dhe temperatura të pazakonta për këtë periudhë, por sinoptikanët paralajmërojnë reshje gjatë ditëve në vazhdim./VOA

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...