7.9 C
Pec
E enjte, 30 Mars, 2023

Tenistja ukrainase, refuzon shtrëngimin e duarve me kundërshtaren ruse edhe pasi e mposhti

Tenistja ukrainase, Marta Kostyuk refuzoi t’i jepte dorën kundërshtares së saj ruse, Varvara Gracheva, pasi siguroi titullin e saj të parë WTA në Teksas.

Kostyuk siguroi fitoren e saj të parë të turneut për të moshuarit në ATX Open me një fitore 6-3 7-5 ndaj Gracheva, shkruan independent.

20-vjeçarja ka qenë një kritike e zëshme e lojtarëve ruse dhe bjelloruse që lejohen të vazhdojnë në WTA Tour, dhe ka folur më parë për mosmiratimin e saj ndaj lojtarëve që refuzojnë të dënojnë pushtimin e vendit të saj nga Moska.

Pasi siguroi fitoren në Austin, Kostyuk shtrëngoi dorën e gjyqtarit, por jo kundërshtares së saj./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...