15.9 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Tensionet në veri, vjen reagimi i parë nga Presidenca e Kosovës

Pas tensioneve në veri, ka ardhur reagimi i parë nga Presidenca e Kosovës.

Këta të fundit, kanë thënë se strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë në veri kanë marrë urdhër për përshkallëzim të situatës.

Shefi i kabinetit të presidentes Osmani, Blerim Vela, në një postim në Twitter tha se Serbia do të mbahet plotësisht përgjegjëse për përshkallëzimin e situatës.

Postimi i plotë i Velës:

Strukturat ilegale dhe kriminale të Serbisë në veri të Kosovës kanë marrë urdhër për përshkallëzimin e situatës në terren.

Protestues “paqësor” që përdorin veprime hibride dhe të dhunshme kundër forcave të rendit.

Dhuna nuk do të mbizotërojë. Serbia mban përgjegjësi të plotë për përshkallëzimin./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...