2.3 C
Pec
E hënë, 22 Prill, 2024

“Tentimi” për të zbatuar vendimin e Kushtetueses, kryetari i Historianëve në Deçan sot del para mediave

Kryetari i Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” në Deçan, Shkodran Imeraj, sot do të mbajë konferencë për media para zyrave të Agjencisë Kadastrale në Prishtinë.

Në njoftim thuhet se konferenca do të mbahet në lidhje me “tentimin për të zbatuar aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës në lidhje me pronat e Ndërmarrjeve “Apiko” dhe “Iliria”.

Konferenca do të nisë në ora 13:00.

“Kryetari i Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, Dr.Shkodran Imeraj, sot ditë e hëne me 11 mars 2024, në ora 13:00, para zyrave të Agjencisë Kadatsrale të Kosovës në Prishtinë (ndërtesa e Arkivit të Kosovës, lagja e Spitalit) mbanë Konference për shtyp në lidhje me tentimin për të zbatuar akt gjykimin e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës në lidhje me pronat e Ndërmarrjeve “Apiko” dhe “Iliria”./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...