3.8 C
Pec
E enjte, 22 Shkurt, 2024

Tërmet i fuqishëm në Bosnjë dhe Hercegovinë, ndjehet në disa qytete

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Bosnjën dhe Hercegovinën mbrëmjen e sotme.

EMSC raporton se epiqendra ishte afër Zenicës. Tërmeti ka qenë me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter.

Sipas qytetarëve, tërmeti është ndjerë edhe në qytete tjera.

Një tërmet me magnitudë 5 deri në 5.9 ballë  sipas shkallës Rihter konsiderohet mjaft i fuqishëm. Ai shkakton dëme në ndërtesat më të dobëta në rajonet rurale, dhe dëmtime të vogla janë gjithashtu të mundshme në ndërtesat moderne. /Njeshi/

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...