27.9 C
Pec
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

Tërmet në Bullgari

Bullgaria është “shkundur” sot nga një tërmet i fuqishëm.

Raportohet se dridhjet ishin 4.2 ballë të Rihterit.

Sipas faqes EMSC, epiqendra e lëkundjes së tokës qyteti i Plodivit, në juglindje të vendit.

Aktualisht nuk raportohen të lënduar, teksa lëkundja e parë është pasuar dhe nga disa paslëkundje./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...