23.2 C
Pec
E hënë, 2 Gusht, 2021

Tërmet në Stamboll

Një tërmet ka goditur qytetin më të famshëm turk, Stambollin.

Tërmeti me madhësi 3.9 shkallës goditi distriktin Kartal, sipas Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD).

AFAD njofoti se tërmeti ndodhi në ora 15.07, në një thellësi prej rreth shtatë kilometrash.

Deri më tani nuk është raportuar ndonjë viktimë, por ka disa dëme materiale.

Autoritetet e emergjencave dhe shtetërore kanë dal në vendin e ngjarjes. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...