9 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

Tërmeti dridh sërish Greqinë

Shteti grek nuk po gjen qetësi. Vetëm pak minuta më parë, një tjetër lëkundje e fuqishme është shënuar në shtetin helen duke tronditur qytetarët.

Sipas qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, një tërmet me magnitutë 5.3 të shkallës Rihter u regjistrua vetëm pak minuta më parë.

Epiqendra e lëkundjeve rezulton të jetë 30 kilometra në perëndim të Larisës dhe 17 kilometra në perëndim dhe jugperëndim të Tyrnavos. Thellësia e vatrës sipas EMSC ishte 2 km.

Që pas pasdites së të mërkurës, Greqia vijon të ketë pasgoditje që shoqërojnë tërmetin e fuqishëm me magnitutë 6.3.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...