18.8 C
Pec
E mërkurë, 7 Qershor, 2023

Tërmeti i fortë godet Shqipërinë, shkundet Tirana

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orën 22:37 minuta të kësaj të diele në Tiranë. Paraprakisht, sipas EMSC, tërmeti raportohet se ishte me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter.

Lëkundjen kishin një thellësi prej 1 kilometrash dhe me epiqendër 29 kilometra nga Tirana dhe 14 kilometra nga Burreli.

Tërmeti u pasua nga një tjetër lëkundje pak minuta më vonë.

Ndërkohë që nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale./Njeshi&abcnews.al/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...