21.5 C
Pec
E premte, 2 Qershor, 2023

Tërmeti i fortë në Shqipëri, reagon Ministria e Mbrojtjes

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë ka reaguar në lidhje me tërmetin që lëkundi sonte vendin.

“Sipas të dhënave paraprake nga Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile dhe Igjeum, lëkundje tërmeti  me magnitudë 4.7 Richter, me epiqendër 3 km në jug të Klosit janë ndier në të gjithë territorin e Shqipërisë. Sipas të dhënave të deritanishme raportohen disa dëme të lehta në Njësinë Administrative Xibër, Bashkia Klos. Të gjitha strukturat e Mbrojtjes Civile janë në gatishmëri dhe në kontakt të vazhdueshëm më të gjitha Bashkitë e vendit.’- njofton ministria e Mbrojtjes./Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...