30 C
Pec
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Tërmkolli për Kurtin: Njëherë mori turr, tani është tërhequr nga gjithçka në veri

Melihate Tërmkolli, ish-deputete e Kuvendit të Kosovës, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është tërhequr nga çdo vendim për Veriun e Kosovës. Ajo  ka thënë se dallon bashkëpunimi nga dëgjueshmëria, duke thënë se Kurti nuk ka pasur bashkëpunime bashkësinë ndërkombëtare për Veriun.

Sipas saj, për Veriun e Kosovës Kurti i ka pasur ”fjalët e forta“, por ka pasur tërheqje vazhdimisht.

”Në emër të mbrojtjes së sovranitetit me këto fjalët e mëdha, merrni shikone çdo veprim të Albin Kurtit në Veri ka tërheqje, në këtë tërheqje ka vendime shumë të gabuara. Edhe këtë punën e bashkëpunimit keni mbërri me ia dhënë një kuptim tjetër. Bashkëpunimi dhe dëgjueshmëria dallojnë shumë”, ka thënë ajo. Më tutje, ish-deputetja tha se ”nëse Kurti nuk reflekton atëherë në Veri do të kthehet rezoluta 1244”.

Po ashtu, Tërmkolli ka deklaruar se marrëveshja finale pa Shtetet e Bashkuara të Amerikës. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...