23.2 C
Pec
E martë, 3 Gusht, 2021

Tesla dëshiron të reformojë veturën me një timon të ri, ja çfarë thonë përdoruesit e parë

Deri më tani kemi parë një timon tërheqës në veturat e garës dhe anijet kozmike, dhe tani ai ka arritur në modelet e rifreskuara të Tesla.

Kopjet e para të Modelit të rifreskuar kanë arritur në duart e klientëve, kështu që tani mund të shohim se si është të përdorin të ashtuquajturin timoni i ri në ngasjen e përditshme.

Duke gjykuar nga shkrepjet e fundit, ky lloj timoni është shumë tërheqës, ndërsa në praktikë nuk është shumë revolucionar.

Pas më shumë se një shekulli timoni të rrumbullakët, Tesla Moors po ndryshon nocionin e veturës.

Ata kanë një veturë elektrike në dyer të mëdha, dhe tani ata po shfuqizojnë formën rrethore të timonit dhe duke hequr levën klasike të ingranazheve.

Veturat F1 dhe veturat e famshme nga Knight Rider nuk janë më të vetmet me timon të “prerë”.

Në bazë të videove të postuara, gjykoni vetë se a është timoni i ri nga Tesla një gjë e duhur. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...