22.6 C
Pec
E enjte, 28 Shtator, 2023

Tetë komuna në Kosovë do bëhen me instalim të internetit në shkolla

Ministria e Ekonomisë përmes Projektit KODE shpall kërkesat për kuotim për “Blerjen/instalimin e pajisjeve të rrjetit të brendshëm dhe lidhjes së shkollave me internet”.
Sipas njoftimi në Facebook nga ana e faqës së kësaj ministrie, bëhet fjalë për tetë komuna të ndryshme të Kosovës, që do pajisen me këtë sistem.
Madje, Ministria e Ekonomisë ka ndarë edhe vegëzen aplikuese.
Statusi i plotë:
Ministria e Ekonomisë përmes Projektit KODE shpall kërkesat për kuotim për “Blerjen/instalimin e pajisjeve të rrjetit të brendshëm dhe lidhjes së shkollave me internet” në tetë komuna të ndryshme të Kosovës./Njeshi/
Dokumentet e detajuara mund ti gjeni në vegzën më poshtë:
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...