2.9 C
Pec
E martë, 28 Nëntor, 2023

Thaçi: Me sakrificën e familjes Jashari bota e kuptoi drejtë Kosovën

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, në ceremoninë e shënimit të 21-vjetorit të Epopesë së Lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovë, ka thënë se me nderimet më të larta shtetërore sot kujtojmë sakrificën e pashembullt të familjes Jashari në krye me komandantin legjendar Adem Jashari.

Kjo sakrificë sublime sipas tij, bëri kthesë të jashtëzakonshme në nivel kombëtar dhe ndërkombëtarë të çështjes së Kosovës.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...