13.1 C
Pec
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Thomas Schieb: Beogradi dhe Prishtina duhet të ulen dhe të negociojnë

Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, tha se vendi i tij e mbështet fuqishëm dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian dhe pret që formati i dialogut të mbetet i pandryshuar

Ai njëherit i ka bërë thirrje Prishtinës që ta shfuqizojë taksën.

Diplomati gjerman  i tha revistës “Diplomacia dhe Tregtia” (Diplomacy and Commerce) se rezultati i dialogut duhet të jetë një marrëveshje që do të jetë gjithëpërfshirëse, e pranueshme për të dyja palët dhe e zbatueshme.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...