5.4 C
Pec
E enjte, 18 Prill, 2024

Tiranë, Basha: Regjimi i Edi Ramës ka marrë fund

Ka përfunduar protesta e opozitës në Shqipëri. Kryetari i PD-së Lulëzim Basha në fjalën e tij përpara protestuesëve në Tiranë tha:

“Zgjidhja e vetme politike është largimi i një orë e më parë i kryezullumqarit Edi Rama. Ikja e tij është fundi i pjesës së parë të kësaj beteje e cila do të vazhdojë me bashkimin më të madh të shpresës dhe besimit që shqiptarët kanë njohur këto dekada. Regjimi i Edi Ramës ka marrë fund. I bëj thirrje shqiptarëve që të marrin pjesë në një hap tjetër të hapjes së portave të Evropës, në 16 mars, në protestën vendimtare për ta përcjellë kufomën politike të sektit kriminal të Rilindjes”, deklaroi Basha.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...