23.3 C
Pec
E diel, 7 Gusht, 2022

Tjetër protestë ka filluar në shesh, veteranët pranë Kuvendit kurse deputetët në pauzë

Deputetët shkruan në pushim deri në orën 13:00, mes tensioneve dhe protestës së veteranëve të UÇK-së jasht.

Në seancën e sotme është paraparë edhe shqyrtimi i projektligjit për lejimin e tërheqjes së një pjese të mjeteve nga Trusti. Për këtë, një grup tjetër i qytetarëve po protestojnë, duke marshuar drejt Kuvendit.

Me thirrjet “Trusti është i yni, jo i Qeverisë”, protestuest po u kërkojnë deputetëve që të votojnë PRO këtij projektligji.

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë. Kryeparlamentari Glauk Konjufca, pasi u kthye nga një takim me kryetarët e grupeve parlamentare tha se është i nevojshëm “një pushim deri në orën 13:00”. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...