15 C
Pec
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Tornado shkatërruese përhapen në Nebraskë dhe Iowa

Tornadot shkatërruese dëmtuan shtëpitë ndërsa lëronin nëpër Nebraskë dhe Iowa, derisa kërcënimi i rrezikshëm i stuhisë mund të përshkallëzohet të shtunën pasi stuhitë me tornado paraqesin rrezik nga Miçigani në Teksas.

Zona e Elkhorn në Omaha, Nebraska, është një nga komunitetet më të goditura pas stuhive të forta që kaluan nëpër pjesë të Plains dhe Jugut herët pasdite të së premtes, shkruan CNN,

Një tornado e fuqishme rrafshoi shtëpitë, ku ekuipazhet e kërkim-shpëtimit po kërkonin për këdo të bllokuar ose të lënduat, njoftuan autoritetet lokale të premten gjatë një konference për shtyp. Ndërkohë në Iowa, një tornado e madhe u raportua në qytetin e vogël Minden, sipas Shërbimit Kombëtar të Motit./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...