11.8 C
Pec
E hënë, 27 Mars, 2023

Tottenhami dhe Milani në sfidën kthyese të tetës së finales – formacionet zyrtare

Tottenham Hotspur dhe Milan ndeshen në Londër për sfidën kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Rossonerët e fituan me rezultat 1-0 takimin e parë në San Siro dhe kjo përballje do ta vendosë skuadrën çerekfinaliste.

Strategët Antonio Conte dhe Stefano Pioli i kanë caktuar lojtarët që do ta nisin ndeshjen nga fillimi.

Formacioni startues i Tottenham Hotspur: Forster; Romero, Lenglet, Davies; Emerson Royal, Skipp, Hojbjerg, Perisic; Kulusevski, Kane, Son.

Formacioni startues i Milanit: Maignan; Kalulu, Thiaw, Tomori; Messias, Tonali, Krunic, Theo Hernandez; Brahim Diaz, Leao; Giroud./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...