10.3 C
Pec
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Tottenhami mposhtet me përmbysje nga Aston Villa, bie nga top-4shja

Tottenhami ka pësuar humbje me përmbysje rezultati 1:2 nga Aston Villa në kuadër të javës së 13-të në Premierligë.

Giovanni Lo Celso kaloi vendasit në epërsi në minutën e 22-të të ndeshjes.

Në minutën e shtatë shtesë të pjesës së parë, Torres barazoi shifrat.

E në minutën e 61-të, Ëatkins shënoi për përmbysjen e rezultatit dhe tri pikë shumë të rëndësishme për ekipin e drejtuar nga Unai Emery.

Deri në fund, Tottenhami pati shumë raste shënimi për të barazuar rezultatin, por portieri argjentinas, Emiliano Martinez ishte në super formë.

Me këtë fitore, Aston Villa tani hyn në top-4she me 28 pikë, dy më shumë se Tottenham që tani mban pozitën e pestë.

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...