14 C
Pec
E martë, 13 Prill, 2021

Transmetoi drejtpërdrejtë vetën derisa po flinte, për pesë orë fitoi tre mijë euro

Një blogere mjaft e njohur në Tajvan kohët e fundit shkaktoi shumë “zhurmë” në rrjetet sociale aziatike pasi fitoi më shumë se tre mijë dollarë duke transmetuar për mijëra fansa të saj drejtpërdrejt ndërsa flinte për pesë orë.

Wang Yiming, një ish-anëtare e grupit pop Sino-Malajzian AMOi-AMOi, u bashkua me Twitch, një platformë streaming, në fund të vitit të kaluar, menjëherë pasi grupi i saj muzikor u shpërbë, dhe shpejt u bë një nga transmetuesit më të njohur në vend.

Ajo zakonisht luan video-lojëra dhe biseda me fansat e saj, por natën e kaluar ajo vendosi të provonte diçka të re.

Ajo u regjistrua në llogarinë e saj në Twitch rreth orës 17:00, por në vend të tryezës së saj të zakonshme, fansat mund ta shihnin të shtrirë në shtrat, ku ajo gjithashtu flinte deri rreth orës 22:00.

Gjatë asaj kohe, ajo arriti të tërheqë dhjetëra mijëra shikues, me një maksimum prej 11,200 njëkohësisht.

Gjithçka që bëri Wang Yiming gjatë videos, ishte se ajo vuri një maskë për sytë dhe shkoi në shtrat, por ai arriti të gjeneronte rreth 3,000 dollarë të ardhura vetëm nga “donacionet”, plus të ardhura nga reklamat sipas numrit të njerëzve të përfshirë.

Disa komentuan mbi pozicionet në të cilat ajo fle, të tjerët nëse ajo hap gojën e saj, dhe ajo u trondit kur u zgjua dhe kuptoi se mijëra njerëz po e shikonin duke fjetur.

Edhe pse ajo flinte vetëm, gjatë atyre pesë orëve ajo ishte ndër 5 transmetuesit më të mirë në Tajvan. /Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...