18.8 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Tre ish-bashkëlojtarët që Cristiano Ronaldo i do te Al Nassr – njërin prej tyre e kërkon qysh tani

Cristiano Ronaldo është tashmë në Al-Nassr dhe gati për të bërë një ndikim të madh. Klubi saudit ka investuar shumë dhe shpreson që legjenda të jetë bërthama e një ekipi të trofeshëm për dy vitet e ardhshme.

Sigurisht që sulmuesi portugez do të jetë pika referimi, por në horizont është ardhja e lojtarëve të tjerë të mëdhenj në përpjekjen për të arritur majat. Ish- lojtari i Real Madridit do të donte të rrethohej me disa nga miqtë e tij dhe njëri prej tyre është Pepe, një bashkëlojtar i tij në kombëtare dhe në nivel klubesh në të kaluarën.

Emri i mbrojtësit ka dalë në bisedimet e para me Cristiano Ronaldon në Riad. Qendërmbrojtësi, për të cilin presidenti i Portos ka deklaruar së fundmi se mund të vazhdojë të luajë për klubin e tij për aq kohë sa të dojë, është kthyer në një nga objektivat e klubit saudit.

Një aleat besnik

Pepe dhe Cristiano Ronaldo kanë zhvilluar shumë ndeshje të mëdha së bashku. Në Real Madrid, qendërmbrojtësi shërbeu si mikpritës i sulmuesit, shoku i skuadrës që i mësoi atij se çfarë ishte klubi. Edhe në momentin më të komplikuar me Jose Mourinhon, ata ishin një front i përbashkët.

Në kombëtaren portugeze ata kanë formuar bërthamën gjatë një dekade e gjysmë të fundit. Në Botërorin e fundit, në një nga ndeshjet ku Ronaldo ishte zëvendësues, qendërmbrojtësi nuk hezitoi të hiqte shiritin dhe t’ia jepte sulmuesit sapo Cristiano Ronaldo doli në fushë, në një gjest të qartë admirimi. Ata janë më shumë se thjesht miq dhe është normale që kanë ndërmend të ndajnë sërish dhomën e zhveshjes.

Mbrojtësi do të mbushë 40 vjeç në shkurt, por në Botërorin e kaluar ai tregoi se është ende i aftë të luajë futboll të nivelit të lartë. Ai po e bën këtë në Porto dhe tani ka shansin të vazhdojë ta bëjë këtë përkrah Cristiano Ronaldos.

Emra të tjerë kryesorë për Al-Nassr

MARCA ka raportuar se klubi saudit ka shfaqur interesim për Sergio Ramos për verën e ardhshme, me Luka Modric në horizont për vitin 2024. Ky nuk është fundi i lëvizjeve të Al-Nassr dhe ata nuk po përjashtojnë përforcime të tjera në afatin kalimtar dimëror.

Drejtorët janë ende në lëvizje dhe emrat vijnë njëri pas tjetrit. Efekti tërheqës do të thotë që lojtarët që më parë mendonin se ishte e pamundur të luanin në Arabinë Saudite, tani do të gjejnë nxitje të mjaftueshme për të provuar aventurën përtej aspektit financiar. /Njeshi/

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...