3.8 C
Pec
E enjte, 22 Shkurt, 2024

Tre persona të plagosur në një sulm me thikë në një stacion hekurudhor në Paris

Një burrë është arrestuar pasi tre persona u goditën me thikë në një stacion hekurudhor të frekuentuar në Paris.

Raportet sugjeruan se sulmuesi i supozuar u sulmua fillimisht nga pasagjerët dhe një agjent sigurie në Gare de Lyon pak para orës 8 të mëngjesit të së shtunës, përpara se oficerët të arrinin në vendngjarje.

Policia tha se të dhënat e hershme sugjeruan se sulmi nuk ishte i lidhur me terrorizmin, raporton The Guardian Tre viktimat, të cilët ndodheshin në sallën numër tre të nivelit më të ulët të stacionit, pësuan lëndime jo të rrezikshme për jetën.

Dy prej tyre u dërguan në spital, ku njëri u tha se kishte një plagë të rëndë.

Mediat franceze raportuan se i arrestuari i cili dyshohet se mbante një thikë dhe një çekiç, ishte me origjinë nga Mali dhe i kishte treguar policisë një leje drejtimi italiane gjatë arrestimit.

Le Figaro tha se 32 vjeçari ishte përpjekur t’i vinte zjarrin çantës së shpinës para se të arrinte policia. Gazeta citoi një burim policor të thoshte se ai dukej se kishte “vështirësi psikologjike”. “Profili është i dikujt që është një përzierje e të pastrehëve dhe personit me probleme psikiatrike”, tha një burim policor për gazetën./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...