19.7 C
Pec
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Tre të vdekur nga COVID-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 1.318 testime nga të cilat me koronavirus janë konfirmuar 538 raste dhe fatkeqësisht tre persona kanë humbur jetën.

Më së shumti raste të reja, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, janë regjistruar në Tiranë – 184.

Në 24 orët e fundit ka tre humbje jete me Sars-Cov2: dy qytetarë nga Tirana të moshave 61-65 vjeç, një qytetare nga Lezha 83-vjeçe.

Janë 7.549 qytetarë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 28 pacientë, ndërsa janë shëruar 657 qytetarë.

Shqipëria deri më sot ka regjistruar 317.514 raste pozitive, prej tyre 306.402 janë shëruar, 7.549 janë aktive, ndërsa betejën me infeksionin e rrezikshëm e kanë humbur 3.563 pacientë./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...