20.9 C
Pec
E hënë, 22 Korrik, 2024

Tre të zhdukur nga përmbytjet në Zvicër

Tre persona janë zhdukur pasi përmbytjet përfshiu qytetin juglindor zviceran, Misox në luginën alpine të Graubunden.

Një stuhi masive të premten mbrëma bëri që lumenjtë të thyejnë brigjet e tyre, duke përmbytur rrugët dhe duke bërë që disa dhjetëra banorë të evakuohen nga shtëpitë e tyre, shkruan BBC

Pamjet nga qyteti, i cili shtrihet në bazën e malit ikonik Matterhorn, treguan përmbytjet që shpërthyen nëpër rrugë të premten./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...