0.3 C
Pec
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Trepça debutoi me humbje të thellë në FIBA Europe Cup

Trepça e nisur me humbje garat në grupet e FIBA Europe Cup, duke u mundur në shtëpi nga ZZ Leiden me rezultat 54:84 (13:18, 14:15, 15:23, 12:28).

Skuadra mysafire e nisi ndeshjen më mirë me një seri prej 2:7, dhe gjatë gjithë çerekut të parë ishin në epërsi, duke e fituar këtë pjesë 13:18.

Mitrovicasit u rikthyen në periudhën e dytë për të kaluar në epërsi 27:26, megjithatë mysafirët në fund ishin më të mirë për të shkuar në pushim me rezultat 27:33.

ZZ Leiden e nisi çerekun e tretë me seri 0:5 dhe thelloi edhe më shumë epërsinë, ku shifrat në semafor pas 30 minutash ishin 42:56. Në dhjetë minutat e fundit, mysafirët vetëm sa e shtuan epërsinë dhe triumfuan 54:84.

Erjon Kastrati shënoi 13 pikë, kurse Drilon Hajrizi 12 për fituesit e Kupës dhe Superkupës së Kosovës.

Kështu mitrovicasit debutoi me humbje në FIBA Europe Cup, kurse ZZ Leiden kanë dy fitore në dy ndeshje. Trepça ndeshjen e ardhshme e zhvillon ndaj BCM Gravelines Dunkerque si mysafire më 1 nëntor./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...