29 C
Pec
E enjte, 20 Qershor, 2024

Tri shkolla në Sarajevë u evakuuan pas njoftimeve për bomba

Në Sarajevë, tre shkolla të mesme janë evakuuar mëngjesin e kësaj të hëne, pas raportimeve për bomba, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme të Sarajevës.

E-mailet e tri shkollave të mesme të Sarajevës kanë marrë njoftime për bomba të vendosura, gjë që ka bërë të nevojshme evakuimin, konfirmon policia.

Njoftimet kanë ardhur nga shkollat ​​mekanike-teknike, ndërtimore-gjeodezike dhe e mesmja tregtare në Sarajevë.

Pas evakuimit, ekipet policore po kryejnë kontrolle në të gjitha shkollat, dhe janë në gatishmëri njofton policia Sarajevës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...