9.5 C
Pec
E martë, 21 Mars, 2023

Trotuaret e Prishtinës marrin ngjyrat e flamurit ukrainas

Komuna e Prishtinës po mbështet Ukrainën në prag të njëvjetorit të luftës pushtuese të Rusisë.

Tek rrethi i Arbërisë tashmë vendkalimet për këmbësorë dhe rrethojat e trotuareve kanë marrë ngjyrat e flamurit ukrainas.

Drejtori i Shërbimeve Publike, Ilirik Musliu, tha se ngjyrosja është bërë gjatë fundjavës, në mbështetje të Ukrainës./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...