12.9 C
Pec
E diel, 14 Prill, 2024

Trump dhe Kim do të nisin samitin me darkë

Presidenti amerikan, Donald Trump dhe lideri verikorean, Kim Jong-un do të nisin sot  takimin e tyre të nivelit të lartë, të përcjellur me një darkë.

Ata pritet të diskutojnë rrugën drejt denuklearizimit të Gadishullit Korean, në samitin dyditor që mbahet në Hanoi të Vietnamit.

Para mbajtjes së takimit me Kimin, Trump është takuar me kryeministrin vietnamez dhe politikanë tjerë.

]]>
- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...