15.3 C
Pec
E diel, 26 Maj, 2024

Trupat e EUROFOR-it arrijnë në BeH, ata do të patrullojnë nëpër gjithë territorin

Para pak ditësh në Bosnje e Hercegovinë u njoftua se po planifikohet shtimi i trupave të EUROFOR-it në atë pjesë.

Sot edhe zyrtarisht këto forca kanë njoftuar se numri i pjesëtarëve të këtij misioni tashmë ka arritur në BeH.

“Trupat e Forcës Rezervë Strategjike (SRF) të EUFOR-it tashmë kanë arritur në Bosnje dhe Hercegovinë dhe tani kanë mbërritur edhe pajisjet e tyre. Ata së shpejti do të kryejnë patrulla në të gjithë BeH dhe do të stërviten me forcat e EUFOR-it në teatër dhe elementë të Forcave të Armatosura të BeH”, thuhet në njoftim./Njeshi/

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...