1.2 C
Pec
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Turqia goditet përsëri nga një tërmet tjetër

Një tërmet 5.3 ballë raportohet se ka ndodhur në Turqinë qendrore. Dridhjet janë ndjerë edhe në qytetet përreth si në Konya dhe Kayseri derisa qytetarët janë frikësuar jashtë mase.

Ndërkohë që për dy tërmete tjera raportohet të kenë ndodhur edhe në Kahramanmaras dhe Malatya, me shkallë më të vogël, 4.2.

Në faqen për informacion mbi tërmetet, EMSC, është regjistruar tërmet në Turqinë qendrore, 5.3 ballë.

Më 6 shkurt, Turqia jugore u godit nga dy tërmete të fuqishme nga i cili vdiqën mbi 50 mijë persona atje dhe në Siri ku u ndjenë dridhjet po ashtu dhe u shkaktuan dëme./Njeshi/

 

 

 

 

- Advertisment -

Të fundit

Radio 1 – Live Radio 1 – Live
LIVE OFFLINE
track image
Loading...